راهنمایی مهم برای خرید به قیمت پروفیل سبک
آهن آلات و محصولات فولادی، امروزه جزو آن دسته از محصولاتی هستند که نمی توان از فایده و اهمیت آن در زندگی بشر چشم پوشی کرد.
به گزارش ایسنا،بنابراعلام صبا پروفیل، این نوع محصولات جزو لاینفکی از زندگی شهرنشینی است و تا کنون در فراهم آوردن امکانات مورد نیاز ما انسان ها نقش بسزایی داشته است. از این رو همواره، شاهد رونق بسیار زیادی از این محصولات در بازارهای مربوطه هستیم.
پروفیل سبک و لوله مبلی جزو آن دسته از محصولات فولادی هستند که کاربرد متنوع و مختلفی در صنعت دارند. بنابراین ابتدا لازم است اطلاعات بیشتری در مورد ویژگی ها و قیمت پروفیل سبک و لوله مبلی کسب کنیم تا به متقاضیان این محصولات در انجام خریدی مطمئن تر و آسان تر کمک مطلوبی داشته باشیم.
ویژگی های پروفیل سبک و لوله مبلی
پروفیل سبک و لوله مبلی به آن دسته از پروفیل گفته می شود که ضخامتی کمتر از ۲ میلی متر دارند. از آنجایی که این نوع پروفیل شکل پذیری و کیفیت سطحی مطلوب دارد، در صنایعی همچون لوازم خانگی، خودرو سازی، دوچرخه‌ سازی و مبلمان به کار برده می شود. از دیگر ویژگی های این محصول میتوان به تنوع در وزن، ضخامت دقیق، خاصیت آبکاری و جوش پذیری بالا اشاره کرد.
باتوجه به بالا بودن قیمت پروفیل سبک نسبت به نوع سیاه آن این محصول همچنان طرفداران خود را دارد. چرا که پروفیل سبک نسبت به بقیه محصولات مشابه آن دارای ضخامت و وزن کمتری می باشد. به همین دلیل از آن در صنایعی که به ضخامت های کم تری از انواع پروفیل نیاز داشته باشند، از پروفیل سبک استفاده می کنند.
مواد اولیه برای تولید پروفیل سبک
در حال حاضر تقریبا تمام مواد اولیه مورد نیاز تولید پروفیل سبک و لوله مبلی از کارخانه فولاد مبارکه تامین می شود و واردات مواد اولیه از خارج از کشور تنها محدود به موارد جزئی می شود.
پروفیل سبک از ورق روغنی با روش نورد سرد ساخته می‌شود؛ ورق های روغنی ظاهر بسیار مطلوبی داشته و به همین دلیل در مواردی که ظاهر کار دارای اهمیت بالایی باشد بسیار مورد توجه می باشند. این ورق ها در ضخامت های ۰.۳ میلی متر تا ۳ میلی متر و عرض های ۱۰۰ تا ۱۲۵ سانتی متر تولید می شوند.
فرآیند کار با ورق سرد پیچیده تر از ورق گرم است، به همین دلیل قیمت ورق نورد سرد ممکن است حتی تا دو برابر قیمت ورق گرم باشد. همپنین لازم به ذکر است که ورق سرد ابعاد دقیق تری نسبت به ورق گرم دارد.

عوامل موثر در قیمت پروفیل سبک و لوله مبلی
. قیمت نفت، هزینه های حمل و نقل مواد خام پیش از تولید محصول
. تورم و نوسانات قیمت جهانی مواد اولیه
. کیفیت تولید
. هزینه‌های نورد و قیمت آن